Şirket hakkında

04 Eylül 2013 tarihli 28755 nolu Resmi Gazete’de yayınlanan TARTI ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ gereği, Otomatik Tartı Aletlerinin (Kütle belirleme, gravimetrik dolum, CheckWeigher, CatchWeigher vb.), Tartım kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletlerinin, I. ve II. sınıf (Kuyumcu, Eczacı hassas terazileri vb.) otomatik olmayan tartı aletlerinin periyodik, stok ve tamir sonrası muayenesi Yetkili Muayene Servislerine devredilmiştir.
Dünya Terazin'in faaliyetlerinin tamamını ilgili tartı aletleri muayeneleri oluşturmaktadır. Bu hizmeti kalite standartları gereğince deneyimli uzman kadromuzla hızlı, doğru ve güvenilir olarak yapmaktayız. Muayenesini yapmış olduğumuz tartı aletlerini 5 yıl boyunca takibini yaparak müşterilerimize periyodik zamanı gelmeden önce bilgi vermekteyiz. Böylelikle müşterilerimizin kullanmış olduğu tartı aletlerini takip ve kontrolü gibi sorumluklarını üzerimize alarak ceza alma ihtimalini ortadan kaldırmaktayız. Bu hizmeti tartı aletlerinin kullanıldığı yerde yapmaktayız.

5000+

İşletme Tamamlandı

10+

Özel Ekip Teknik Personel

10000+

Olumlu İnceleme

Şirket Hakkında

Güvenilir ve Yasal Ölçü Aleti 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa göre üzerinden Alım ve Satım işlemleri yapılan, ticari ilişkilerde kullanılan tartı aletlerinin doğruluğunun kontrol edilip, ayarlarının yapılmış olması ve mühürlenmesi gerekmektedir. Piyasaya arz edilen ilgili tartı aletlerinin her iki yılda bir Periyodik, Stok muayenesinin ve tamir sonrası muayenesinin TARTI ALETLERİ MUAYENE YÖNETMELİĞİ gereği yapılması gerekmektedir. Zamanın da yapılmayan tartı aletlerine 2018 yılı için 2.100 TL idari para cezası uygulanmakta ve cihaza el konulmaktadır. İlgili kanun ve yönetmelikleri Bakanlık sitesinde bulabilirsiniz. Kimler Bu Kontrolü Yapabilir? YMS kuruluşları TSE-17020 Kalite Yönetim Standartlarının ilgili maddelerine göre raporlandırılmış bir kalite sistemine sahip olmalı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yetkilendirilerek sertifikalandırılmalıdır ve bağımsız olmalıdır. Dünya Terazi ilgili bakanlıktan almış olduğu yetki belgesi ile tartı aletlerinizin muayene işlemlerini yerine bağımsız olarak getirmektedir.

EKİBİMİZ

Uzman Ekibimizle Tanışın

Rasim KARAGÜL

Şirket Yetkilisi

Alper Yasin DİKMEN

Teknik Personel

Ali ARSLAN

Teknik Personel

Adresimiz

Erenler Mah.Evliya Çelebi Cad.Erener/SAKARYA
Ağla Yolu Kavşağı Köyceğiz MUĞLA
Şemsettin Günaltay Cad.Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Yol Tarifi

Çalışma Saatleri

P.tesi-Cuma (9.00-19.00)
C.tesi-Pazar (Kapalı)

Mesaj Bırakın

rkgul54@gmail.com
+90 544 2419962

Bize Yazın